Najlepszy sprzęt w domowym treningu

Dzięki dostępności elementów wyposażenia siłowni w ich podstawowej formie, nasz domowy trening może być coraz skuteczniejszy i coraz bardziej wszechstronny. Aby jednak tak się stało, warto zadać sobie pytanie o to, na zakup jakich akcesoriów powinniśmy zdecydować się w pierwszej kolejności. Jeśli zależy nam na profesjonalnym treningu, nie może się on odbywać z użyciem przypadkowego sprzętu. Musimy określić, co chcemy ćwiczyć i za pomocą jakich akcesoriów realizować stawiane sobie cele.

Gdybyśmy mieli wskazać kierunek, który cieszy się największą popularnością, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o tak zwanym treningu ogólnorozwojowym. Okazuje się on nieoceniony, jeśli zależy nam na poprawie kondycji, a jednocześnie nie chcemy koncentrować się na konkretnym rodzaju mięśni. Taki trening powinien też zainteresować osoby, które muszą się poddać rehabilitacji oraz kobiety w ciąży. Jeśli zależy nam przede wszystkim na pozbyciu się nadmiaru kalorii, powinniśmy postawić na trening cardio, jeśli zaś ważniejsze jest dla nas uczynienie naszego organizmu bardziej wydajnym znacznie lepszy jest trening interwałowy. W domowej siłowni można też trenować siłę, gdy liczymy na zwiększenie gęstości mięśni oraz masę, jeśli to właśnie powiększenie masy sprzęt sportowy​mięśniowej jest naszym celem nadrzędnym.

Karta Multisport ile kosztuje ? jak zdobyć ? zobacz  poradnik: https://okazjum.pl/poradnik-zakupowy/karta-multisport-ile-kosztuje-i-jak-ja-zdobyc/

karta multi sportOczywiście, w każdym przypadku przyda nam się nieco inny sprzęt. Jednym z najciekawszych rozwiązań, które powinny skupić na sobie naszą uwagę, wydaje się być duża, elastyczna piłka. Ta sprawdza się znakomicie, gdy chcemy wykonywać brzuszki, jest przy tym niezawodna, jeśli zależy nam na rozciąganiu mięśni grzbietu. Charakteryzuje się zresztą bardzo szerokim spektrum zastosowań i wpływa korzystnie nie tylko na mięśnie brzucha, ale również ud i pośladków. Innym ciekawym rozwiązaniem jest skakanka sprawdzająca się zwłaszcza wówczas, gdy chcemy spalać kalorie. Skakanie jest też ważnym elementem treningu wytrzymałościowym, choć jego skuteczność w dużej mierze jest uzależniona od zdyscyplinowania. Znakomitą inwestycją może się też okazać bieżnia lub tak zwany rowerek stacjonarny. To idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na treningu cardio, rozwiązanie to może być jednak wykorzystywane z powodzeniem także w trakcie treningu interwałowego. Bieżnia i rowerek posiadają wiele zastosowań, a różnorodność ćwiczeń, jakie można wykonywać za ich pośrednictwem pozwala walczyć z monotonią treningu. Osoby, które stawiają na trening siłowy, mogą też zainteresować się hantlami.

Autor

Cardio life

Zespół dietetyków oraz trenerów personalnych.