Kilka akcesoriów przydatnych do ćwiczeń w domu

Stworzenie w domu prywatnej siłowni, w której będzie można dbać o kondycję fizyczną i prawidłowy wygląd własnej sylwetki, jest tak naprawdę dostępne dla każdego, kto tego naprawdę chce. Nie jest to ani specjalnie drogie, ani nawet zbyt skomplikowane. Trzeba jedynie dobrze przemyśleć, co konkretnie w naszej domowej siłowni się pojawi. Zazwyczaj lepszym rozwiązaniem jest oczywiście wybranie się do siłowni profesjonalnej i skorzystanie z pomocy osobistego trenera, ale jest to rozwiązanie dość drogie, które w dodatku wymaga od nas poświęcenia sporych ilości czasu. Trzeba też sobie wyrobić określone nawyki i zdobyć się na daleko idącą systematyczność, a to w dzisiejszym świecie jest po prostu trudne. W warunkach domowych można spokojnie poradzić sobie z nadwagą czy niewystarczającą siłą bicepsów.

I. Redukcja wagi

Jeśli chcemy szybko spalać kalorie i do tego przy okazji wzmacniać mięśnie nóg, znakomitym rozwiązaniem będzie orbitrek. Jest to przyrząd, dzięki któremu znakomicie modeluje się wszystko od łydek po pośladki i do tego bardzo łatwo wykonuje się ćwiczenia cardio. Orbitrek daje efekty podobne do biegów narciarskich i kolarstwa. Czasami określa się go mianem trenażera eliptycznego.

Orbitrek jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które zajmuje w domu bardzo mało miejsca. Ich różnorodność jest dość wysoka i przejawia się m.in. różnymi systemami oferowania oporu dla ćwiczeń. Dla typowej osoby zazwyczaj optymalnym rozwiązaniem jest orbitrek magnetyczny. Orbitrek trzeba dopasować do naszego wzrostu i do naszej wagi.

II. Stepper

Znakomitym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej jest step per. Jest to narzędzie treningowe aktywizujące bardzo duże partie naszego organizmu i w czasie rowerek​korzystania z niego ćwiczymy tak samo, jak gdybyśmy wchodzili po schodach. Jest on w zasadzie symulacją tej czynności. Co ważne, step per tylko w minimalnym stopniu obciąża stawy, więc jest polecany dla osób starszych.

III. Pedałowanie

Idealnym rozwiązaniem do domu jest rower treningowy, na którym można ćwiczyć przy minimalnym obciążeniu stawów. Dobre modele idealnie sprawdzają się przy rehabilitacji i niezależnie od pory roku można na takim rowerze aktywować ogromną część naszych mięśni. W zimie jest to wręcz cudowne narzędzie do spalania tkanki tłuszczowej. Typowy trening może trwać 20-30 minut i w tym czasie można robić też inne czynności. Do wyboru w sklepach mamy rowery o trzech różnych układach: rowery spinningowe, poziome i pionowe. Różnią się angażowaniem trochę innych partii naszego ciała w trening.

Autor

Cardio life

Zespół dietetyków oraz trenerów personalnych.