Jak kupić rower?

Pójść do sklepu i zapłacić – tak kupimy rower. Sęk w tym, że kupując rower, szukamy urządzenia, które pomoże nam w poprawie samopoczucia i w rzeźbieniu dobrej sylwetki. Chcemy jeździć regularnie i wygodnie, a do tego nie wystarczy po prostu pierwszy z brzegu rower.

Suma

Ile pieniędzy przeznaczyć na zakup roweru? Zazwyczaj im więcej, tym lepszy będzie nasz zakup, ale oczywistym jest, że nie mamy budżetu nieograniczonego. Trzeba zawsze szukać najlepszego rozwiązania w cenie, która jest dla nas do zaakceptowania. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Wer w cenie 1000-2000 złotych nie będzie specjalnie dobrym rozwiązaniem j chociaż możemy liczyć na dobry rower miejski i na jakieś podstawowe rozwiązanie trekkingowe, inne rodzaje rowerów będą raczej niskiej jakości. Dopiero od około 4000 złotych możemy liczyć na sensowne rozwiązania szosowe i górskie oraz bardzo dobre rozwiązania miejskie.

Zadowolenie jest oczywiście czynnikiem bardzo względnym i jeśli kupujemy rower w celu zaoszczędzenia na koszcie parkowania oraz na ogólnych wydatkach na samochód, także to będzie istotnym elementem w naszych rozważaniach. Rower tani jest zdecydowanie lepszy od roweru żadnego, chociaż jeśli mamy możliwość zaciśnięcia pasa przez jakiś czas i uzbierania na rower lepszy, na pewno będzie to dobry pomysł. Zakup roweru jest wydatkiem ponoszonym raz na rower używany​kilka lat, więc na pewno nie będzie to stały element demolowania budżetu domowego. Trzeba oczywiście mieć na uwadze, że jeśli będziemy rowerem pokonywać tylko krótkie trasy lub jeździć nim sporadycznie, kupowanie zbyt drogiej opcji na pewno nie ma większego sensu. Można nawet wziąć pod uwagę czynnik lepkich rąk, czyli szkody związane z sytuacją zniknięcia roweru sprzed sklepu.

Rowery używane

Jeśli chcielibyśmy lepszy model, ale nie mamy możliwości uzbierania na niego pieniędzy, rozwiązaniem może być rower używany. Przed zakupem trzeba się jednak wybrać do dobrego serwisu rowerowego i sprawdzić, czy aby na pewno jest to dobry pomysł. Liczy się przede wszystkim zużycie i to, jak właściciel dbał o rower. Obie te kwestie należycie ocenić będzie potrafił jedynie fachowiec.

Nasza wiedza o rowerach pewnie nie jest specjalnie bogata, więc kiedy będziemy się decydowali na określony zakup, najlepiej jest mieć pod ręką specjalistę. Oznacza to dokonywanie pierwszego zakupu w dobrym salonie rowerowym, gdzie na pewno ktoś nam mądrze doradzi. Jeśli będzie to już nasz któryś z kolei rower, spokojnie można zdać się na własną wiedzę i kupować przez Internet, gdzie możliwości jest więcej, a do tego ceny są niższe.

Kategorie: Idealny rower,

Autor

Cardio life

Zespół dietetyków oraz trenerów personalnych.