Cechy roweru idealnego

Schemat użytkowania roweru

Kiedy kupujemy rower, kupujemy go do bardzo konkretnej czynności. Nie chodzi tyle o samo jeżdżenie na nim, co raczej o jeżdżenie w określonych warunkach, na określonych dystansach i w określonych miejscach. Niektórzy z nas będą jeździli głównie po lasach czyli terenach nierównych, inni będą pokonywać górskie szlaki, czyli tereny wyjątkowo trudne, jeszcze inni będą rowerem dojeżdżać codziennie do szkoły lub do pracy, korzystając z typowego asfaltu, a część ludzi będzie zainteresowana okazjonalnymi przejażdżkami w weekendowe popołudnia. Jeśli chcemy poczuć prędkość na asfalcie, na pewno będzie nam potrzebny inny rower niż osobom, które przede wszystkim chciałyby się na dwóch kółkach relaksować lub zwiedzać ciekawe miejsca.

Rower uniwersalny

Większość z nas nie będzie miała jakichś specjalnie wyklarowanych preferencji. Chcielibyśmy czasami pojeździć trochę szybciej, wygoda nie jest najważniejsza, zdarzy nam się wjechać do lasu i chociaż często będziemy jeździć po płaskim asfalcie, raz do roku pewnie będziemy z rowerem w górach. W sklepach znajdziemy ogromną ilość rowerów bardzo specjalistycznych i zauważymy łatwo, że rower specjalizujący się w jednej rzeczy będzie zupełnie nieprzydatny do niektórych innych celów. Dlatego zazwyczaj staramy się szukać roweru uniwersalnego. Taki rower to rower turystyczny i chociaż jego uniwersalność trzeba rower rozmiar​traktować z należytym dystansem, powinien się sprawdzić. Który rodzaj roweru konkretnie powinien nas interesować? Cross lub trekking. Zwłaszcza rowery cross to dobry wybór, ponieważ mają duże koła ze sporym bieżnikiem, sylwetka jest na nich w miarę wyprostowana i można jechać całkiem wygodnie także w terenie. Jeśli od czasu do czasu będziemy chcieli pojeździć po terenie trudnym, wtedy lepszy może być jednak prosty rower górski.

Rozmiar

Rozmiar jest zawsze bardzo ważny i trzeba go koniecznie dostosować do naszego ciała. Pomoże nam w tym specjalna tabela rozmiarów oferowana przez każdego producenta. W praktyce najłatwiej jest się po prostu przymierzyć do rowery w ten sposób, że stajemy okrakiem nad rowerem i mierzymy odległość ramy od krocza. Powinna wynosić 10 centymetrów. Jeszcze lepiej jest się trochę przejechać. Rower powinien bez problemu się prowadzić, kierownica powinna być łatwo dostępna, a nasza pozycja powinna być wygodna.

Szukasz idealnego prezentu na dzień babci w dobrej cenie ? Pomyśl o rowerze i zadbaj o zdrowie swojego seniora ! Więcej dowiesz się na https://www.promocyjni.pl/blog/zobacz/7915-pomysly-na-prezent-na-dzien-babci

Kategorie: Idealny rower,

Autor

Cardio life

Zespół dietetyków oraz trenerów personalnych.