Jak wybrać legginsy?

Legginsy nie tylko zapewnią komfort podczas treningu, a także na co dzień, ale także pozwolą wyeksponować piękną sylwetkę. Jak wybrać legginsy dopasowane do swoich potrzeb?

Główne zalety

To nie przypadek, że zawodowi sportowcy i trenerzy polecają legginsy do treningu. Ta odzież ma wiele zalet. Modele wykonane są z elastycznych tkanin, dzięki czemu nie krępują ruchów, pozwalając na wykonywanie dowolnych ćwiczeń. Dodatkowo obcisła odzież pozwoli lepiej kontrolować poprawność ćwiczenia. Elastyczne spodnie sportowe dostępne są w różnych wersjach. Możesz wybrać legginsy do uprawiania sportów halowych, letniego joggingu w parku lub treningów na świeżym powietrzu zimą. Specjalnie zaprojektowane damskie legginsy pozwalają równomiernie rozłożyć obciążenie na mięśnie nóg, chronić naczynia i stawy przed przeciążeniami i kontuzjami. Producenci oferują różnorodne legginsy sportowe.

Jak wybrać spodnie?

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład tkaniny, pasek, jakość szwów i oczywiście wygląd. Nici elastyczne - lycra, elastan, spandex to obowiązkowy składnik materiału na legginsy sportowe. Jednak podstawa materiału może się różnić w zależności od modelu. Wcześniej to bawełnę uważano za najlepszą opcję, ponieważ jest to tkanina, która dobrze przepuszcza powietrze. Jednak wraz z pojawieniem się nowych technologii stosuję się ją z reguły w połączeniu z poliestrem. Legginsy wykonane z tych materiałów są idealne na treningi. Na przykład do ćwiczeń Pilates lub rozciągania. Faktem jest, że tkaniny bawełniane dobrze wchłaniają wilgoć, ale schną przez długi czas. Odzież syntetyczna schnie znacznie szybciej, a nowoczesne tkaniny wykonane z włókien sztucznych zapewniają doskonałą oddychalność i odporność na blaknięcie. Legginsy sportowe najczęściej wykonywane są na bazie włókien poliestrowych lub poliamidowych. Często stosowana jest specjalna technologia, która pozwala tworzyć dwuwarstwowe tkaniny z dwóch różnych rodzajów włókien. Mogą to być dwa rodzaje włókien syntetycznych lub syntetycznych i naturalnych nici. Osobliwością takiej tkaniny jest to, że splot jest grubszy wewnątrz tkaniny niż na zewnątrz, dzięki czemu wilgoć jest szybko usuwana z ciała i prawie natychmiast odparowuje.

Styl

Legginsy są zewnętrznie do siebie podobne, ale mogą mieć różną długość. Najkrótsze są legginsy-szorty, czyli modele powyżej kolan. To dobra opcja na trening na siłowni oraz na zajęcia wykluczające duże obciążenia nóg. Średniej długości legginsy sięgają połowy łydki, takie modele są mniej popularne, ponieważ wizualnie skracają nogi. Klasyczna długość to legginsy do kostki. Ta wersja sportowych elastycznych spodni jest odpowiednia dla wszystkich. Kolejnym ważnym punktem jest talia i wysokość dopasowania. Lepiej kupować legginsy z wysokim stanem. Takie modele są wygodniejsze. Legginsy z niskim stanem prezentują się spektakularnie na kobietach o smukłych figurach w statycznych pozach, ale z każdym skłonem czy przysiadem będą się zsuwać. Do uprawiania sportu polecamy legginsy z szeroką gumką w pasie.

 

Autor

Cardio life

Zespół dietetyków oraz trenerów personalnych.